Rybáře – kostel Povýšení sv. Kříže
Pseudorománský farní kostel Povýšení sv. Kříže byl postaven v letech 1904-1906 staviteli Norbertem a Aloisem Sichertovými z Rybář podle plánu K. Schadena z vrchního stavebního úřadu v Praze na volném prostranství uprostřed rozrůstající se obce Rybáře (Fischern). Nový kostel tehdy nahradil již nedostačující středověkýkostel sv. Urbana na Kapellenbergu nad obcí.
Neorientovaná pseudorománská bazilika z pálených cihel tvořená hlavní lodí s užším obdélným presbytářem krytou sedlovou střechou s pálenou krytinou s úzkými postranními loděmi s pultovými střechami je zakončena trojapsidálním závěrem. Sakristie kostela spolu s protějškovou postranní kaplí dodává stavbě podobu kostela s příčnou lodí na půdorysu ve tvaru kříže. Při jihozápadním nároží vstupního průčelí kostela stojí připojena hranolová zvonová věž s lichoběžníkovými štíty na všech stranách s kruhovými hodinami, završená plechovou osmibokou jehlancovou střechou. Výmalba interiéru kostela od V. Hartmanna pochází z roku 1948.
Vnitřní zařízení kostela pochází z doby vzniku z roku 1906, provedené J. Krejčíkem podle návrhu A. Cechnera. V kostele je umístěna také část barokního inventáře ze zrušeného kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Svatoboru ve Vojenském újezdu Hradiště. Jsou to sochy sv. Augustina a sv. Ambrože z 1. poloviny 18. století, které dnes stojí u hlavního oltáře. Z téže doby pak také socha Piety a figurálně zdobená křtitelnice. Dále obrázek Vzkříšení na měděném plechu ze 17. století a dva oltářní obrazy patrně se sv. Terezou a sv. Václavem z 2. poloviny 18. století.
Severně kostela stojí obdélná dvoupatrová budova fary z roku 1905.